SELAMAT DATANG KE LAMAN WEB BAHASA MELAYU YANG TELAH DIMUATKAN BERBAGAI AKTIVITI PENULISAN , KAEDAH BACAAN DAN RANCANGAN PELAJARAN HARIAN UNTUK KITA KONGSI.

Kejayaanku

Isnin, 3 September 2012

RPH


Rancangan Pelajaran Harian

Nama guru               :          Anita bt Chee Nee Md
Tarikh                       :          1 Mac 2012
Mata Pelajaran        :          Bahasa Melayu
Kelas                        :          3 Aman
Hari                           :          Khamis
Masa                        :          9.45 - 10.45
Tajuk/Tema              :          Persekitaran
Kemahiran               :          11 ( KV+KVK )

Hasil Pembelajaran.             1.         Menyebut dengan betul perkataan.
 2.         Mengeja perkataan .
                                                3.         Mengabung sukukata membentuk perkataan.
                                                4.         Memadankan perkataan dengan gambar.
                                                5.         Mengisi huruf-huruf tertinggal

Pengetahuan sedia ada  :   Telah mengenal sukukata KV
Bahan bantu mengajar     :   Slaid powerpoint, Kad-kad sukukata, lembaran kerja, buku latihan
Nilai murni                          :   Bekerjasama, bersungguh-sungguh
Kemahiran berfikir            :   Menjana idea           









Langkah
Isi Pelajaran
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran
Catatan
Set induksi
8.45-8.50
(5 minit)
Tayangan slaid
Gambar
1. Murid menonton tayangan slaid yang ditunjukkan guru

BBMB : Komputer riba.
Perisian powerpoint.
Langkah 1
8.50-9.00
(10 minit)
Tayangan slaid lagu
Kucing kejar tikus
1. Murid mendengar lagu dan menyanyi bersama-sama, sambil mengerakkan badan mengikut makna perkataan.

2. Guru bersoaljawab mengenai perkataan yang terdapat di dalam lagu.

3. Murid mendengar dan melihat tayangan perkataan-perkataan.

4. Murid menyebut perkataan-perkataan setelah dengar rakaman suara dari slaid.
  
BBMB : Komputer riba.
KBKK : Menjana idea
Nilai : berani
Elemen muzik
Melodi
Aspek : Pengalaman muzikal
Nyanyian
Aspek : Pergerakan
Langkah 2
9.00-9.20
(20 minit)
Tayangan perkataan



1. Murid mengeja perkataan-perkataan dengan bimbingan guru.

2. Murid membaca ayat-ayat yang dipaparkan.






Langkah 3
9.20.-9.30
(10 minit)
Aktiviti kumpulan
1. Murid mengabungkan sukukata-sukukata membentuk perkataan.

2. Murid menyebut perkataan-perkataan yang telah digabungkan.
Kad-kad sukukata-sukukata.
Langkah 4
9.30-9.40
(10 minit)
Kemahiran menulis
1. Murid memadankan gambar dengan perkataan.

2. Murid membulatkan kata kerja.

3. Murid mengisi huruf yang tertinggal.

Lembaran kerja 2
(Lampiran)
Aktiviti pengukuhan
Penutup
9.40-9.45
Menyanyi lagu
1. Murid menyanyi lagu bersama-sama.

2. Guru bersoaljawab dengan murid mengenai perkataan-perkataan.

Nilai menjana idea.
Penutup kognitif
  

Tiada ulasan:

Catat Ulasan